Devam eden 2018-19 sezonu  ise Avrupa macerasına başladığı ilk takım olan Hırvatistan temsilcisi RK Nexe ile 1 senelik sözleşme imzalamıştır. 

2017-18 sezonu 2. yarısında Can, Türkiye'ye dönerek İzmir ekibi  Göztepe takımı ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalamıştır. Göztepe Hentbol takımının tarihinde  ilk defa Türkiye kupasında final oynama heyacanı yaşatıp bir sonra ki sene süper kupa ve avrupa kupalarını katılımında katkı sağlamıştır. 

 2016-17 sezonunu Can için yeni bir macera olarak kayıtlara geçerek, Almanyanın  1898 yılından beri faliyette olan köklü kulüplerinden TVB Stuttgart 1898 takımına transfer olmuştur. Böylelikle dünyanın en zor üç ligindende forma giyme başarısı göstermiştir. Ve bunu son üç sende üç takım ve ülke değiştirerek elde etmiştir.  Burada 5 maç oynadıktan sonra dizinden yaşadığı sakatlıktan dolayı ilk yarıyı kapatmıştır. 2. yarı ile tekrar formayı almış kulübü için önemli performans sergilemiştir.

Kulübün gelenekleri gereği sporcular 1-30 kadar forma almak zorundadırlar. Bu kuralı yalnız 49 numaralı forma olmak şartıyla Can Çelebi için değiştirmişlerdir. 

Takımı ile sözleşmesi 2015-16 sezonu sonunda biten Can Çelebi, 2015 -2016 sezonunda Fransa'nın LNH ekiplerinden Chartres Metropole Handball 28 takımına transfer olmuştur. Böylece bir ilke daha imza atan Can Çelebi, Fransa Hentbol Ligi LNH'de profesyonel olarak oynayan ilk Türk sporcudur. Bu arada  parmağından geçirdiği sakatlıktan dolayı ilk yarı sadece 5 maç oynamıştır. 2 yarı ise gösterdiği performans ile haftanın karmasına seçilmiştir. 

Sözleşmesi 2014-15 sezonunda bittikten sonra Hırvat temsilcisi RK Nexe Našice takımına transfer olan Can Çelebi, böylelikle yurt dışı kapalarını açıp 2014-2015 sezonunda  takımı ile Seha Ligi'nde mücadele eden ilk Türk hentbolcu olmuştur. Seha Ligi Avrupa'nın önde gelen 8 Hentbol ülkesinin en iyi takımlarının bir araya gelerek kendi aralarında oluşturduğu özel bir Balkan ligidir. Aynı zamanda bu sezon için takımının en çok gol atan ve asist yapan oyuncusu olarak kayıtlara geçmiştir. 

Milli Takımda da başarılı bir grafik çizen Can Çelebi, Türkiye'de yapılan 2013 Akdeniz Oyunların'da bronz madalya kazanarak Türkiye Erkek Hentbol tarihinin en büyük derecesini elde eden takımda yer almıştır. 2015 sonunda milli forma ile oynadığı maç sayısı 70'e kadar yükselmiştir.

10 yaşında okuduğu okulda hentbola başladıktan sonra Maliye Milli Piyango altyapısına transfer olmuştur. Burada yıldız ve gençler kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu yaşayarak

A takıma kadar yükselmiştir. A takım ile  2011 yılında ise Türkiye Hentbol Süper Kupasını kaldırarak kulüp tarihine geçmiştir.

Bu başarıdan sonra 

Ankara'nın

diğer bir takımı Ankara İl Özel İdaresi

kulübüne transfer olmuştur.

Burada başarılı

2 sene

geçirerek. Ligde 147 gol ile

kariyer

rekorunu kırarken ligin en çok gol atan yerli oyuncusu olmuştur.  

© 2017 by CAN ÇELEBİ.

ccteam49@gmail.com